Otomatik Söndürme Sistemleri

erzurum yangın söndürme

FM200 Gazlı Söndürme

FM200 Gazlı söndürme sistemleri; söndürmeyi fiziksel olarak sağlamaktadır. Günümüze kadar birçok teste tabii tutulan bu sistemin en etkili, en temiz ve insan sağlığı açısından zararsız bir yangın söndürme sistemi olduğu belirlenmiştir.

erzurum yangın tüpü

Karbondioksitli Söndürme

Temeli karbondioksit kullanmaya dayalı olan yangın söndürme sistemleri, yangın alanına direk uygulanarak yangının kontrol altına alımasını sağlamaktadır. Karbondioksit bileşiği kullanılan yangın söndürme sistemleri son derece etkili ve uygun maliyetlidir.

erzurum yangın söndürme sistemleri

Davlumbaz Yangın Söndürme

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri; mutfak ve benzeri kullanım alanlarında tercih edilen bir yangın söndürme sistemleridir. Lokanta, otel, ev, işyeri gibi mutfak kullanımı olan mekanlarda; davlumbazlarda yangın çıkma ihtimaline karşı yangını önlemeye yarayan sistemlerdir.

erzurum yangın söndürme sistemleri

Sprinkler Söndürme Sistemleri

Bir sprink; yangın esnasında oluşan ısının etkisini algılar ve suyu harekete geçirir. Suyun basınçlı bir şekilde yangın mahaline yağmurlama şeklinde boşalmasını sağlayan yangın söndürme sistemidir.

erzurum köpüklü yangın söndürme sistemleri

Köpüklü Söndürme Sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri, sulu sprinkler sistemi gibi çalışır. Kimyasal içeriklerine göre; sentetik veya protein bazlı, alkole dayanıklı ve film oluşturucu köpük çeşitleri mevcuttur.

Algılama & İhbar Sistemleri

Yangın algılama ve ihbar sistemlerinin temel görevi; oluşan yangının kaynağını kısa sürede bulmanızı ve söndürmenizi sağlamaktır. Analog adresli sistem ve Konvansiyonel tip sistem olarak ikiye ayrılır.

Su Sisi Söndürme Sistemleri

Küçük partiküller bir sis bulutu halinde bulunan suya, su sisi söndürme adı verilmektedir. 2 farklı kategoriye ayrılan bu sistem; tek ajanlı ve çift ajanlı olarak ayrı ayrı incelenebilir.

erzurum tozlu yangın söndürme sistemleri

Tozlu Söndürme Sistemleri

Tozlu söndürme sistemlerinde kullanılan kimyasal toz; yanan maddelerin üzerinde bir tabaka oluşturur. Diğer yangın söndürme sistemlerine oranla, söndürme süreleri çok düşüktür.